kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

jak zmyć samoopalacz
Uroda

Jak zmyć samoopalacz skutecznie i szybko?

Jeśli używasz samoopalacza, to oczywiście znasz temat zacieków, plam i licznych smug. A przecież nikt nie chce wyglądać źle, tylko pięknie. Po to właśnie jest nakładany samoopalacz na skórę. Aby zrobić do dobrze musisz mieć wprawę. Ale na szczęście istnieją sposoby, aby szybko pozbyć się niechcianych plam.

Jak zmyć samoopalacz?

Nie każdy lubi lub może się opalać. Niektóre osoby są uczulone na słońce, a niektórzy nie chcą chodzić na solarium. Ale za to zdecydowana większość osób chce być opalona. Jest to możliwe bez wychodzenia na słońce, pocenia się w solarium i borykania się z zaczerwieniami lub nawet poparzeniami słonecznymi. Wystarczy użyć samoopalacza. Najnowsze produkty dostępne są w różnych odsłonach – żelu, kremu czy pianki, które łatwo się nakłada. Jednak czasami nawet wprawiona osoba może mieć zacieki.

Jak się pozbyć niechcianych plam po samoopalaczu?

Jednym ze sposobów jest peeling. Najlepiej grubo- lub średnioziarnisty. Może go przygotować także w domu przy pomocy kawy i oliwy z oliwek lub cukru z dodatkiem cytryny i oleju kokosowego. Świetnie się sprawdza także tonik z alkoholem, ponieważ alkohol to zdecydowany przeciwnik samoopalacza. Wystarczy skórę przetrzeć wacikiem. Kolejnym domowym i szybkim sposobem jest użycie cytryny. Każdy wie, że jest to świetny środek rozjaśniający i daje radę także w tym przypadku. Możesz kupić w sklepie także specjalny preparat to usuwania samoopalacza. Innym sposobem jest ekstremalne natłuszczenia naskórka. Pozostaw go na skórze na minimum 15 minut i potem zmyj ciepłą wodą. Także dobrze działa szare mydło lub połączenie jogurtu z cytryną. Jeśli nie wstydzisz się wyjść z domu, to możesz skorzystać z basenu – chlor świetnie się spisuje w tym wypadku.

Jak dobrze nałożyć samoopalacz?

Przed nałożeniem preparatu wykonaj depilację i dokładnie nawilż skórę. Nakładając samoopalacz na nogi zacznij od stóp zmierzając kolistymi ruchami w górę. Pozostaw na koniec jedynie łokcie i kolana, na które nałóż cieńszą warstwę. Jeśli chcesz delikatnej opalenizny, to zmieszaj samoopalacz z kremem lub balsamem. Przed nałożeniem samoopalacza na twarz posmaruj brwi i okolice przy włosach wazeliną. Zacznij od nakładania od nosa na boki twarzy. Na okolice ust, za uszami i na granicy twarzy z szyją nałóż cieniutką warstwę najlepiej z kremem.

Co zrobić po nałożeniu samoopalacza?

Jeśli samoopalacz jest już dobrze rozprowadzony, to dokładnie musisz umyć ręce. Należy także odczekać dłuższą chwilę, aż dobrze się wchłonie w skórę. Jeśli zbyt szybko zaczniesz się ubierać, to pobrudzisz ubrania. Nigdy nie nakłada się samoopalacza przed snem, a do trzech godzin od nałożenia nie można się spocić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *