kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

odgracanie mieszkania
Dom

Jak skutecznie przeprowadzić odgracanie mieszkania?

Chyba nie ma na tym świecie osoby, która ani razu nie musiała mierzyć się z odgracaniem. Człowiek czasami zapomina czegoś wyrzucić, czasami zatrzymuje coś na pamiątkę, o której zapomina, a czasami wmawia sobie, że „To się może kiedyś przyda”. Każda zatrzymana w ten sposób rzecz wydaje się niepozorna, jednak nie mija wiele czasu, a mieszkanie zmienia się w prawdziwą graciarnię. Większość osób ma swój własny, mniej lub bardziej efektywny, sposób na odgracanie mieszkania, jednak poszukanie inspiracji w najbardziej sprawdzonych sposobach nie wydaje się być złym pomysłem.

Odgracanie na raty

Coraz popularniejszą metodą sprzątania staje się rozkładanie pracy na kilka, lub nawet kilkanaście dni. Części, na których można się skupić nie mają ograniczeń przestrzennych – może to być jedna szuflada, a może to być cały pokój, wszystko zależy od sprzątającego. Jednak efekt zawsze będzie taki sam: mniejszy nakład pracy pozwoli na zwiększenie motywacji, jak i porządności pracy. Skupiając się na jednym miejscu, człowiek poświęca mu znacznie więcej uwagi i bardziej się do tego przykłada, aniżeli porządkując pięć pomieszczeń w tym samym czasie.

Metoda sprzątania tylko rzeczy danej kategorii

Innym sposobem jest zebranie gratów wyłącznie podpisujących się pod daną kategorię. Przykładowo można postanowić, że danego dnia posprząta się książki, lub sprzęt AGD. Robiąc to w ten sposób można bardzo łatwo dostrzec ile rzeczy w mieszkaniu jest zwyczajnie niepotrzebnych, lub nadających się do wyrzucenia. W zależności od tego, ile sprzętów z danej grupy znajduje się w mieszkaniu, kategorie można uogólnić lub uściślić, na przykład zamiast sprzątać książki, postanowić posprzątać całą makulaturę, lub wyłącznie podręczniki szkolne. Sposób ten nie tylko pomoże w segregacji rzeczy, ale też sprawi, że sprzątanie nie będzie tak monotonne, ponieważ osoby wybierające tę metodę muszą aktywnie poszukiwać rzeczy danej kategorii po całym mieszkaniu.

Po co przeprowadzać odgracanie, skoro są od tego ludzie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z istnienia firm odpłatnie sprzątających mieszkania. Jeśli nie ma się czasu, bądź zwyczajnie nie można poradzić sobie z zagraconym mieszkaniem, skorzystanie z takiej usługi będzie najlepszym wyjściem. Kilkuosobowa ekipa, która na dodatek zarabia na sprzątaniu, posprząta każde mieszkanie szybko, dokładnie i ze zmotywowaniem. Oczywiście wszystko to pod nadzorem właściciela mieszkania, tak aby nie pozbywać się ważnych rzeczy, ani nie umieszczać ich w złym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *