kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

hamak w ogrodzie
Dom

Jak wybrać hamak ogrodowy? Czy możesz mieć hamak w ogrodzie?

Od wielu lat jedną z najpopularniejszych metod odpoczynku jest leżenie w hamaku ogrodowym. Hamak w ogrodzie pozwoli nam na zażycie świeżego powietrza, jednocześnie regenerując siły na wygodnym łożu. Jednak współcześnie rynek oferuje znacznie więcej rodzajów hamaków, niż klasyczna siatka rozwieszana między dwoma drzewami. Zwiększona została zarówno wygoda, praktyczność, jak i łatwość montażu tego typu leżaków, jednak skutkiem tych wszystkich usprawnień jest problem z wyborem jednego, spośród wielu typów hamaków ogrodowych. Zatem jaki hamak powinniśmy wybrać do naszego ogrodu i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

Najpopularniejsze rodzaje hamaków

Klasycznym produktem są hamaki leżakowe, jednak na przestrzeni lat, nawet w nich doszło do wielkich zmian. Przede wszystkim coraz częściej zostają do nich dołączone stelaże, dzięki czemu możemy sobie na nie pozwolić nawet w ogrodzie bezdrzewnym. Co więcej, zaczęto je produkować w rozmiarach przystosowanych zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, dzięki czemu każdy może cieszyć się bezpieczeństwem podczas wypoczynku. Ostatnią wielką zmianą jest zróżnicowanie materiałów i sposobu wykonania, tak aby wszyscy, niezależnie od potrzeb, mogli zaznać wygody podczas leżakowania. Jednak na rynku znajdziemy znacznie więcej hamaków ogrodowych. Coraz popularniejsze stają się innowacyjne hamaki siedzące, które są łatwiejsze w montażu, bezpieczniejsze i skutecznie powstrzymują wypoczywającego przed zaśnięciem. Serca wielu osób podbiły również hamaki brazylijskie, które mają postać wieszanej od góry siatki, dzięki czemu można się w nich zarówno rozłożyć, jak i zwyczajnie usiąść.

Na co zwracać uwagę przy zakupie hamaka ogrodowego?

Cechą, która zwykle najbardziej rzuca się w oczy przy zakupie, jest kolor produktu. Warto jednak mieć na uwadze, że choć jasne kolory przyciągają wzrok i rozweselają, zdecydowanie lepiej będzie nam wybrać ciemny hamak ogrodowy. Dlaczego? W ogrodzie bardzo łatwo o plamy i zabrudzenia, zwłaszcza gdy bawią się w nim dzieci, dlatego wybierając jasny hamak wiele ryzykujemy.
Przede wszystkim jednak trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo, dlatego przy zakupie powinniśmy patrzeć zarówno na maksymalne obciążenie hamaku, jak i jego rozmiar. Hamaki ogrodowe zwykle znoszą ciężar do stu kilogramów, jednak jeśli jesteśmy blisko maksymalnego progu, warto dmuchać na zimne i kupić wytrzymalszy produkt. Z kolei zły dobór długości hamaka leżakowego może skończyć się wypadkiem niezależnie od jego marki. Dorośli powinni zaopatrzyć się w 3,5 metrowy hamak, podczas gdy dzieciom wystarczy 2,5 metra. Zarówno za duży, jak i za mały hamak może prowadzić do upadku.
Ostatnią ważną rzeczą jest materiał. Musi on być wytrzymały, ponieważ nawet jeśli nie przekraczamy maksymalnego obciążenia, to źle wykonany hamak może się łatwo zniszczyć i zmniejszyć swój próg wytrzymałości. Najlepszymi materiałami będą bawełna lub poliester, jednak coraz częściej słyszy się o wytrzymałości bardzo wygodnego jedwabiu i nylonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *