kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

dieta pudełkowa menu
Lifestyle

Czy dieta pudełkowa ułatwi nam życie?

Jeśli jesteś zapracowaną osobą lub masz swoją firmę i nie starcza Ci doby, to idealnym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny. Nie wszyscy mają czas na przygotowanie zdrowych posiłków, a często takie firmy dostarczają jedzenie pod same drzwi! Aczkolwiek możesz się zastanawiać jak wygląda jedzenie, ile kosztuje i czy na pewno oszczędzisz swój czas. Zapraszam do przeczytania!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze cateringu?

Podstawowym czynnikiem jest oczywiście budżet, ale u każdego z nas będzie się różnił. Ceny za catering nigdy nie są takie same. Wpływ głównie na to ma ilość posiłków oraz ilość dni, w których kurier ma nam dostarczyć jedzenie. Szacunkowo można przyjąć, że cena za tydzień wynosi około 300 zł.

Zakładając, że przygotowanie trzech zdrowych posiłków każdego dnia zajmuje nam dwie godziny, to oszczędzamy czternaście godzin tygodniowo. W miesiącu robi się, aż 56 godzin.

Przy wyborze firmy cateringowej powinniśmy się kierować również terminami dostaw. Często nasze jedzenie jest dostarczane w godzinach nocnych. Czyli od 22 do 6 rano. Niestety, ale sporym problemem dla ludzi mieszkających w bloku jest domofon. Musimy odtworzyć dla kuriera drzwi. Tym sposobem traci na tym nasz sen. Aczkolwiek, niektóre firmy dostarczają posiłki tylko na weekendy.

Warto również zwrócić uwagę na udział dietetyków w danej firmie. Niestety, ale nie zawsze jest podana taka informacja. Catering dietetyczny powinien współpracować z dietetykami przy tworzeniu jadłospisów. Aby nasze potrawy były smaczne i zróżnicowane, jak również oparte na tabeli makroskładników, która odpowiednie dla danej diety rozłożenie białek, tłuszczy i węglowodanów. Powinieneś mieć możliwość konsultacji dietetyczne, aby wypełnić ankietę odnośnie do Twojego stylu życia.

Dieta pudełkowa menu?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej firmy cateringowej w swoim mieście. Przeczytaj opinie i sprawdź, co mają w swojej ofercie. Następnie musimy dostosować nasze posiłki. Kierując się preferencjami lub aktualnym celem, wybieramy ilość kalorii, posiłków oraz produkty. Posiłki przygotowane przez dietetyków zwykle są zbilansowane, a co za tym idzie dostarczają nam wartościowych składników odżywczych. Jednocześnie dieta nie jest monotonna. Prawdopodobnie każdego dnia będziemy dostawać inny posiłek i na pewno nasze kubki smakowe na tym nie stracą.

Podsumowanie

Firmy cateringowe to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych. Przy wyborze powinniśmy się kierować opiniami, elastycznością oraz budżetem. Nasze posiłki powinny być zbilansowane oraz odpowiednio dopasowane do naszych preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *