kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

wakacje z psem
Lifestyle

Jak przygotować się na wakacje z psem

Gdy w domu jest czworonóg, wówczas musimy o niego zadbać także wtedy, kiedy wyjeżdżamy na urlop. Warto zdecydować się na wspólne wakacje z psem, dzięki czemu zwierzak nie odczuje boleśnie rozłąki, która czekałaby go, gdyby musiał zostać sam w domu pod opieką obcej osoby.

Gdzie wyjechać na wakacje razem z psem?

Możliwości jest dużo, gdyż wiele ośrodków wczasowych witają gości z ich pupilami bardzo przyjaźnie. Warto zatem wybrać się do takich hoteli wczasowych, gdzie nikt nie ma nic przeciwko czworonogowi.

Wyjeżdżając na urlop razem ze swoim czworonożnym przyjacielem, dajemy sobie i jemu możliwość większego poznania się ze sobą. Być może przez cały rok mało poświęcamy psu czasu.

Możliwe, że są to tylko krótkie spacery niedaleko miejsca zamieszkania, by zwierzak mógł się załatwić i na tym koniec. Wspólny wyjazd z pupilem w fajne miejsce, będzie wspaniałym wypoczynkiem zarówno dla właściciela psa, jak i czworonoga.

Jakie zabawki zabrać na wakacje z czworonogiem?

Aby pies i jego pan miał możliwie jak najwięcej rozrywki, warto już przed wyjazdem zaplanować, co będą razem robić. Właściciel pupila winien przygotowywać się do urlopu w podobny sposób jak rodzic z dzieckiem.

Należy wziąć pod uwagę deszczowe dni, gdy nie za bardzo panu będzie się chciało chodzić z psem po deszczu całymi godzinami. Wtedy będą potrzebne zabawki do zabawy z psem w pokoju hotelowym.

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele propozycji zabawek dla psa, które można wykorzystać w pomieszczeniu. Będą to różne zabawy na inteligencję oraz piłki.

Jak bawić się z psem od rana do wieczora?

Jeśli decydujemy się na wyjazd urlopowy razem ze swoim psem, musimy poszukać takich miejsc, gdzie zwierzak będzie mógł się wybiegać. Dzięki temu także właściciel pupila będzie przebywać na świeżym powietrzu jak najdłużej.

Warte więc wyjechać tam, gdzie np. są duże parki i ogrody. Pies będzie mógł się wyhasać do woli. Oczywiście i w tym wypadku musimy pomyśleć o konkretnych zabawkach dla naszego pupila.

Wszelkie krążki, bumerangi, piłeczki, liny powinny się znaleźć w walizce. Gdy angażujemy się w życie psa, możemy go lepiej poznać. Będąc w trakcie urlopu, jesteśmy wyluzowani, a zatem łatwiej nam będzie odczytać sygnały naszego pupila.

Czy jest agility na wakacjach z psem?

Warto wyjeżdżać na wakacje razem ze swymi przyjaciółmi, którzy również zabierają na wakacje swojego psa. Wówczas można wspólnie urządzić psiakom zawody.

Zdarzają się ośrodki wczasowe, które dysponują własnym sprzętem do agility lub innych psich sportów. Jeżeli na takowy pensjonat natrafimy, nie będziemy musieli zbyt dużo sprzętu zabierać ze sobą w podróż.

Przeczytaj więcej na ostre-ciecie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *