kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

aktywność fizyczna
Lifestyle

Dlaczego aktywność fizyczna poprawia jakość życia?

Nieustannie słyszymy o tym, że sport to zdrowie. Powtarzają to nam rodzice, nauczyciele, media społecznościowe, a nawet znajomi. Jednak mało kto kiedykolwiek mówi o tym dlaczego właściwie aktywność fizyczna jest zdrowa. Dlaczego każdego dnia widzimy biegaczy, rowerzystów, kulturystów, czy piłkarzy? Co właściwie sprawia, że sport jest tak atrakcyjną formą spędzania czasu?

Dlaczego aktywność fizyczna jest zdrowa?

Uprawianie sportu wbrew pozorom chroni nas przed wieloma chorobami. Spalając zbędne kalorie i zmniejszając poziom cukru we krwi podczas wysiłku fizycznego znacznie zmniejszamy ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby sercowe, a nawet choroby stawów. Ponadto, badania naukowe wykazały, że organizmu osób ćwiczących mają znacznie mniejszą szansę na wykazanie nowotworu jelita grubego, płuc i piersi. Poza tym regularna aktywność fizyczna poprawia ogólną wydolność układu odpornościowego, dzięki czemu łatwiej nam się bronić przed przeziębieniem, grypą, czy innymi powszechnymi chorobami.

Inne korzyści wynikające z aktywności fizycznej

Należy pamiętać, że sport to nie tylko zdrowa forma spędzania czasu. Aktywny wypoczynek niesie za sobą wiele innych korzyści. Najbardziej zauważalną i powszechnie znaną jest smukła, sportowa sylwetka poprawiająca nasz wygląd. Z kolei konkretne formy aktywności fizycznej, zwłaszcza kulturystyka, bardzo rozwijają nasze mięśnie, co ma zastosowanie praktyczne w wielu aspektach życia – od noszenia toreb z zakupami, po pchanie samochodu, który zepsuł się w środku trasy. Mniej zauważalnymi korzyściami wynikającymi z aktywnego wypoczynku są zwalczanie stresu i znaczne poprawienie jakości snu. Poza tym podczas wysiłku fizycznego wytwarzana jest serotonina, czyli tak zwany hormon szczęścia, co w połączeniu z resztą korzyści wynikających ze sportu sprawia, że nasze samopoczucie jest znacznie lepsze, gdy regularnie ćwiczymy. Nie bez powodu zapaleni sportowcy bardzo często tryskają energią i wykazują się wręcz skrajnym optymizmem.

Aktywność fizyczna jedną z najlepszych form spędzania czasu

Okazuje się, że sport to coś więcej niż forma zabawy pozwalająca zgubić kilka zbędnych kilogramów. Regularne ćwiczenia mają pozytywny wpływ na prawie każdy aspekt życia, od zwalczania chorób, przez lepszy sen, po lepsze samopoczucie i większe chęci do życia. Trudno zaprzeczyć temu, że sport to jeden z najlepszych sposobów spędzania czasu, ponieważ oprócz dobrej zabawy, gwarantuje nam ułatwienie każdego aspektu naszego życia. Zdecydowanie warto wprowadzić do naszej dziennej rutyny choć odrobinę aktywności fizycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *