Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Po co umieszcza się tytuł zawodowy w CV?

14 lipca 2021 tytuł zawodowy w cv


Pytanie o wpisywanie wykształcenia w dokumenty aplikacyjne na wymarzone stanowisko dotyczy niemal każdego ubiegającego się o etat. Warto pamiętać, iż wykształcenie stanowi jeden z istotniejszych elementów niemal każdego życiorysu. Co ważne, ukończenie jedynie szkoły podstawowej lub średniej nikogo nie dyskwalifikuje, a objęcie upragnionej posady jest nadal możliwe. Niezależnie od zdobytego tytułu naukowego oraz doświadczenia i innych umiejętności i kwalifikacji, w życiorysie nie warto wpisywać informacji niezgodnych z prawdą, bowiem takie zabiegi zostają szybko zweryfikowane przez potencjalnego pracodawcę.

W którym miejscu należy zamieścić informację o zdobytych tytułach zawodowych?

Samodzielne tworzenie wszelkich dokumentów aplikacyjnych wymaga skupienia i znajomości podstawowych zasad ich tworzenia. Również kolejność zamieszczanych informacji odgrywa jedną z kluczowych ról. Tytuł zawodowy w CV powinien zostać wykazany w odpowiedniej kolejności, i najczęściej umieszcza się go po wykazaniu zdobytego doświadczenia zawodowego oraz umiejętnościach. Umieszczenie informacji o zdobytych tytułach zawodowych nie tylko ułatwi weryfikację życiorysów osobie rekrutującej, ale odpowiednio wskazany pozwoli również na szybkie określenie, na jakim poziomie kandydat zakończył naukę.

W jakiej kolejności wpisywać w życiorysie wykształcenie?

Podstawową zasad jest, by nie rozpisywać się nadmiernie na temat wszystkich ukończonych szkół i kursów. Najczęściej podaje się ostatnio ukończony poziom nauki, np. przy ukończonych studiach, wystarczy wpisać ostatnio ukończony poziom, np. studia magisterskie, lata nauki oraz uczelnię. W sytuacji takiej nie ma konieczności wpisywania szkoły średniej. W przypadku studiów, z punktu widzenia pracodawcy każdy ukończony kierunek może wydawać się atrakcyjnym elementem, w związku z czym warto wymienić wszystkie ukończone kierunki. Ukończenie kilku kierunków studiów może świadczyć nie tylko o determinacji, ale tez o wysokich ambicjach osoby ubiegającej się o wakat, a także o chęci i rozwoju i chęci zdobywania wiedzy, co z punktu widzenia przyszłego pracodawcy z pewnością stanowi dużą zaletę i jest cechą pożądaną u przyszłego pracownika.

Co robić w przypadku braku doświadczenia zawodowego?

Najczęściej pracodawcy zamieszczający oferty pracy wskazują, iż jednym z elementów decydujących o ewentualnym zatrudnieniu jest doświadczenie na podobnym stanowisku. W przypadku braku doświadczenia zawodowego należy dokładnie opisać wszystkie swoje osiągnięcia, np. działalność międzyszkolna czy udział w olimpiadach.

Redakcja kiss.com.pl

Nasz zespół specjalistek to pasjonatki dietetyki, domowych rozwiązań, urody, zakupów zdrowotnych i lifestyle'u. Oprócz dzielenia się przepisami kulinarnej sztuki, kreacji mody i inspirujących pomysłów na stylizacje, oferujemy również praktyczne porady dotyczące zdrowego trybu życia i rozwoju osobistego. Nasz blog jest pełen inspiracji dla każdej osoby poszukującej równowagi między zdrowiem a estetyką, wspierając naszych czytelników w codziennym życiu i poszerzaniu horyzontów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Jakie prawa przysługują pracownikom w czasie urlopu macierzyńskiego?
Jakie są najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej?

Jesteś zainteresowany reklamą?