kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

zapuszczanie grzywki
Uroda

Zapuszczanie grzywki – jak przetrwać ten okres i nie zwariować?

Każda z nas niejeden raz zmierzyła się z problemem grzywki, którą najpierw chciałyśmy mieć, a potem się nam znudziła. I każda kobieta, która to przetrwała, może śmiało zostać okrzyknięta bohaterką!

Jak przetrwać okres zapuszczania grzywki?

Jeśli jesteś nieszczęśliwą posiadaczką grzywki, ponieważ już Ci się znudziła i nie chcesz już jej widzieć, to niestety musisz się uzbroić w cierpliwość i przeczekać kilka miesięcy. Najgorszy jest pierwszy etap, a potem czas leci zdecydowanie szybciej. Grzywka jest dłuższa i możesz z nią zrobić wiele fajnych fryzur. Może się także po drodze okazać, że akurat taka długość odrastającej grzywki Ci odpowiada i przez jakiś czas pozostawić taki stan włosów. Wszystko jest kwestią inwencji twórczej oraz samozaparcia.

Na co musisz się nastawić, jeśli zdecydujesz się na zapuszczanie grzywki?

Przede wszystkim bądź gotowa na walkę. Będzie to walka z Twoimi słabościami. Nie jeden raz będziesz chciała pójść do fryzjera i ją podciąć, gdyż będzie Ci wchodzić w oczy, przeszkadzać i drażnić Cię. W kolejnych tygodniach grzywka będzie ciężka do ujarzmienia, a przecież nie chcesz codziennie chodzić ze spiętymi włosami na czubku głowy. Musisz uzbroić się w cierpliwość i przetrwać ten okres. Po pewnym czasie będziesz mogła tworzyć już pierwsze uczesania i stylizować rosnącą grzywkę. Najważniejsze to, abyś pozytywnie spojrzała na ten proces. Wiesz, że na końcu czeka Cię sukces, oczywiście do czasu, kiedy to znów nie zapragniesz nosić grzywki.

Jak zapuścić grzywkę i mieć fajną fryzurę?

Oczywiście rosnąca grzywka to nie koniec świata. Możesz już od pierwszych dni zrobić kilka fajnych stylizacji fryzur. Wystarczy trochę wyobraźni oraz kilka gadżetów służących do upinania włosów. Jeśli nie jesteś dobra w układaniu włosów i brakuje Ci pomysłów, to przewertuj Internet. W nim jest wszystko i na pewno znajdziesz takie propozycje, które sprawdzą się u laików, jeśli chodzi o upinanie włosów.

Jakie fryzury możesz przygotować podczas zapuszczania grzywki?

Pierwszym i najprostszym sposobem jest prostowanie grzywki wraz z pozostałymi włosami. Oczywiście prostowanie musi odbywać się na boki, aby włosy nie zasłaniały Ci oczu. Następnie lakier i sprawa załatwiona. Możesz użyć także spinek lub wsuwek i upiąć grzywkę na środku. Przy takim upięciu reszta włosów może pozostać rozpuszczona, upięta w kok lub w kucyka. Dobrym rozwiązaniem jest także opaska do włosów. Jest to fajny sposób na wiele stylizacji, ponieważ możesz użyć opaski w różnych kolorach i z dodatkami typu kwiatki czy motylki. Świetnie sprawdzą się także warkoczyki i kłosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *