kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

renowacja fotela
Zakupy

Renowacja fotela – jak zrobić piękny i nowoczesny mebel ze starego?

Jeśli posiadasz stary fotel i nie wiesz, co z nim zrobić, to możesz go odrestaurować. Jest to dość powszechny zabieg w ostatnim czasie. Bardzo doceniany także przez projektantów wnętrz. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ręczne odrestaurowanie fotela sprawia, że jest on jedyny w swoim rodzaju. A przecież każdy lubi być unikatowy.

Czy warto samemu odrestaurować fotel?

Najczęściej renowacji podlegają fotele z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ale czy warto się jej podjąć? Samodzielna renowacja fotela to przede wszystkim oszczędność. Jeśli oddasz fotel do profesjonalisty, to licz się z wysokimi kosztami. Jest to także bardzo ekologiczna działalność. Dajesz fotelowi drugie życie, a to sprzyja planecie. Biorąc się za fotele z minionej epoki masz do czynienia z meblami wykonanymi solidnie. Sam fakt tego, że się do tej pory zachowały dobrze o nich świadczy. Dlatego odrestaurowanie starego fotela gwarantuje Ci jeszcze długą jego żywotność. Dodatkowo, jeśli zrobisz to sam to będziesz usatysfakcjonowany i możesz świetnie spędzić czas z rodziną, gdyż możecie robić to wspólnie.

Czego potrzebujesz, aby odrestaurować fotel?

Przed przystąpieniem do pracy sprawdź, co będzie Ci niezbędne, aby doprowadzić fotel do używalności. Przede wszystkim potrzebujesz papieru ściernego i szlifierki. Kolejną rzeczą jest farba lub lakier, w zależności od tego, jak finalnie ma fotel wyglądać. Aby go pomalować niezbędne są pędzle lub wałek. Nie zapomnij o śrubokręcie, wkrętach i gumowym młotku. Aby zmienić tapicerkę potrzebujesz piankę tapicerską o grubości 5 cm, klej do pianki, pasy tapicerskie, owatę meblową, zszywacz tapicerski, wigofil i oczywiście odpowiednią tkaninę obiciową.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas renowacji fotela?

Przede wszystkim zanim podejmiesz się renowacji, musisz wiedzieć od czego zacząć. Plan działania to podstawa. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to poszukaj informacji i spisz sobie krok po kroku, co należy robić. Szlifując drewno rób to delikatnie, aby nie narobić szkód. Rozkręcanie poszczególnych elementów musi także przebiegać niezwykle delikatnie i z wyczuciem, aby nie połamać jakiejś części. Wybierz odpowiednio grubą tkaninę, aby po paru miesiącach się nie przetarła i nie zniszczyła. Także piana tapicerska powinna być wysokogatunkowa, aby się nie odkształciła i nie zapadła.

Czy renowacja fotela się opłaca?

Koszty renowacji mogą się różnić od siebie w zależności od użytych materiałów. Średnio samodzielna renowacja waha się w granicach od 200 do 300 złotych. Dla jednej osoby to może wydawać się śmiesznie niska kwota, a dla innej zbyt wysoka. Decyzję musisz podjąć samodzielnie. Jednak jeśli podejmiesz się tego zadania, to na pewno będziesz bardzo usatysfakcjonowany, że zrobiłeś to sam.

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *