kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

przeproteinowanie włosów
Uroda

Co dokładnie warto wiedzieć o przeproteinowaniu włosów?

Należy mieć świadomość, że przeproteinowane włosy powstają wtedy, gdy dana osoba podczas pielęgnacji dostarczyła zbyt dużo protein. Włosy będą wtedy matowe i nieprzyjemne w dotyku. Co powinno się wtedy zrobić?

Przeproteinowanie włosów – objawy

Przeproteinowanie powstaje przede wszystkim wtedy, gdy włosy cechuje porowatość. W takiej sytuacji białka znajdujące się w kosmetykach będą w stanie stosunkowo szybko przeniknąć do ich struktury. W rezultacie pasma mogą stać się łamliwe, spuszone, szorstkie, suche czy matowe. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w momencie, gdy dojdzie do omawianego przeproteinowania, objawy będą najbardziej widoczne na końcach. Mogą one nawet wymagać podcięcia. Ponadto problem może dotknąć również osoby posiadające włosy o niskiej porowatości. Rekomendowane jest codzienne stosowanie szamponu i odżywki bez protein. Należy czytać etykiety stosowanych produktów. Bardzo często okazuje się, że za szorstkie i łamliwe włosy winę ponoszą kosmetyki.

Jak poradzić sobie z przeproteinowanymi włosami?

Warto zacząć od dokładnego oczyszczenia włosów. Można dzięki temu pozbyć się nadbudowanych cząsteczek. Oczywiście najłatwiej będzie tego dokonać przy pomocy szamponu, który będzie zawierał w swoim składzie silne detergenty, Należy wśród nich wymienić SLES albo SLS. Doskonale zdadzą one egzamin. Nie jest jednak zalecane stosowanie ich przy każdej kąpieli. Osoby posiadające delikatne włosy mogą bez żadnego problemu użyć delikatnej odżywki czy szamponu. W zdecydowanej większości przypadków czynność musi zostać powtórzona. Najważniejsze jest, by w składzie stosowanych kosmetyków nie znajdowały się proteiny. Rekomendowane jest odstawienie ich na pewien czas. Kolejnym etapem będzie nałożenie na włosy oleju. Świetnym przykładem może być oliwa z oliwek.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w jej zmyciu może pomóc odżywka lub maska. Warto zaopatrzyć się w produkt, który będzie miał w swoim składzie nawilżające humektanty, a także emolienty, które zatrzymają wilgoć. Na końcu można zdecydować się na zastosowanie serum czy mgiełek. Należy mieć świadomość, że w ich składzie znajdują się wygładzające silikony. W przypadku, gdy za pierwszym razem rezultat zabiegu nie będzie satysfakcjonujący i włosy nadal będą wyglądały na przeproteinowane, trzeba powtórzyć cały opisany cykl od dwóch do trzech razy w następnych dniach. Jeżeli zostanie już usunięta nadbudowa proteinowa, warto zadbać o dostarczenie im właściwej ilości emolientów. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej renomowanych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *