kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

miód na włosy
Uroda

Miód na włosy – działanie, zasady stosowania

Pielęgnowanie włosów naturalnymi składnikami i kosmetykami przynosi bardzo widoczne i pozytywne efekty. Wykorzystanie różnorakich produktów spożywczych może ożywić fryzurę, dodać jej większej objętości, blasku oraz zdrowego wyglądu. Jednym ze znanych sposobów jest regularne stosowanie miodu. Jak wpływa miód na włosy? W jaki sposób go używać? Dla kogo dedykowany jest ten naturalny kosmetyk?

Wpływ miodu na włosy

Miód to lepka, słodka substancja wytwarzana z nektaru roślin, która posiada wiele pozytywnych i korzystnych właściwości dla zdrowia i ciała człowieka. Wykorzystywana nie tylko w branży spożywczej, ale również doceniana w wielu dziedzinach kosmetyki i pielęgnacji. Miód przede wszystkim działa antybakteryjnie, nawilżająco i odżywczo. Używany w formie maseczki lub innej mikstury poprawia kondycję włosów oraz wygląd fryzury suchej i bez wyrazu. Miód na włosy działa także niezwykle regenerująco. Jest idealny na łamliwe struktury, włosy malowane, jak również te całkiem wypadające. Stymuluje ich porost oraz wpływa zbawiennie na kondycję cebulek. Jednocześnie odżywia skórę głowy i łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia. Ciekawą cechą miodu jest również rozjaśnianie włosów. Efekt ten można zauważyć po regularnym stosowaniu odpowiednio przygotowanej mieszanki.

Miód na włosy – jak stosować?

Sprzyjające właściwości miodu można wykorzystać na kilka sposobów. Warto jednak pamiętać, by stosować się do kilku ważnych zasad, które zapobiegną pojawieniu się negatywnych i niepożądanych efektów. Tworząc mieszankę z miodem, warto trzymać się proporcji – 50% : 50%. Miksturę robić zaraz przed aplikacją – nie wcześniej. Naturalny środek nakładać na wilgotne, umyte włosy.
Aby dostrzec działanie tego naturalnego produktu pielęgnacyjnego należy go prawidłowo stosować. Oto kilka propozycji użycia:
– miód na włosy w postaci odżywki – do miodu dodać należy składniki, które odpowiadają rodzajowi włosów – olej, sok z cytryny, aloes, itp.
– maska – mieszanka miodu z olejkiem kokosowym – działa nawilżająco i odżywiająco. Nałożona na około 30 minut na umyte włosy ułatwia również ich rozczesywanie.
– płukanka z octu jabłkowego połączonego z miodem – regularnie stosowana minimalizuje przetłuszczanie się włosów. Należy ją nałożyć w końcowej fazie mycia głowy – spłukiwania. Efektem używania takiej mieszanki jest puszystość i zwiększona objętość fryzury.
– odżywka z dodatkiem soku z cytryny – zapobiega wypadaniu włosów i ich łamaniu się. Regularnie stosowana może rozjaśnić kolor fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *