kiss.com.pl

kiss.com.pl – moda, uroda, zdrowie

jak uzupełnić magnez
Zdrowie

Jak uzupełnić magnez? Wystarczą drobne zmiany w diecie!

Magnez jest prawdopodobnie najważniejszym składnikiem mineralnym w ciele człowieka, a jego niedobór może nie tylko utrudniać praktycznie wszystkie aspekty codziennego życia, ale też prowadzić do wielu chorób, w tym tych zagrażających życiu. Jak uzupełnić magnez? Uzupełnienie poziomu tego pierwiastka w organizmie jest bardzo proste, wystarczy dodać do swojej diety kilka powszechnie dostępnych produktów. Te produkty pomogą każdemu, kto zmaga się z niedoborem magnezu.

Warzywa i owoce

Nie bez powodu już od dzieciństwa człowiek jest zmuszany przez opiekunów do jedzenia warzyw i owoców. Nie tylko mają one wiele witamin i są niskokaloryczne, ale przede wszystkim są jednym z największych źródeł magnezu. Szczególnie dotyczy to warzyw zielonych, takich jak sałata, szpinak, czy fasola. Jednak magnezu można też szukać chociażby w pomidorach, czy papryce. Owoce, choć zawierają ten składnik mineralny, nie dostarczają go tak dobrze jak warzywa. Wyjątkiem są banany i awokado, których regularne spożywanie pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na magnez.

Produkty zbożowe

Jednym z najlepszych źródeł magnezu są zboża. To właśnie one, poza witaminą B, dostarczają dużych ilości tego pierwiastka do organizmu. Najlepszymi tego typu produktami będą owies, jęczmień i pszenica. Warto też zastąpić ziemniaki kaszą gryczaną, ponieważ ona także posiada duże pokłady magnezu. Co więcej, spożywanie tych produktów ma pozytywny wpływ na krążenie krwi w organizmie.

Czekolada jest zdrowsza niż się wydaje

Dla osób, które niechętnie jedzą warzywa, czy produkty zbożowe najlepszym wyborem będzie czekolada. Mało kto może się oprzeć temu klasycznemu przysmakowi, a jeśli celem jest uzupełnienie magnezu, nie trzeba decydować się na zakup gorzkiej, zdrowszej wersji. Dlatego dla wszystkich fanów słodkości potrzebujących uzupełnić magnez czekolada będzie idealnym źródłem tego pierwiastka.

Jogurty naturalne i inne produkty białkowe

Znajdzie się też coś dla miłośników nabiału. Każdy jogurt naturalny zawiera wysokie ilości magnezu, dlatego spożywanie tego typu produktów pozwoli łatwo zaspokoić zapotrzebowanie na ten składnik mineralny. Dobrym źródłem magnezu, cieszącym się popularnością wśród fanów nabiału, będzie także maślanka, kefir, a także biały ser.

Suplementy diety

Niektórzy nie mogą sobie pozwolić, bądź zwyczajnie nie chcą wprowadzać do swojej diety produktów bogatych w magnez. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będą powszechnie dostępne suplementy diety, które pozwolą na uzupełnienie poziomu magnezu w organizmie, jednocześnie bez konieczności zmiany nawyków żywieniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *